wieza.org | Bagno | Baza gier | Planeta blogów | Muzyka | Autorskie | Studnia | Czat
Zaloguj się | Zarejestruj się

PANDHEMION BATTLE w wersji KRYSZTAŁÓW CZASU.

wiadroawatar

Cześć. Odświeżam temat. Karcianka Kryształy Czasu Battle, grywalna wersja, na razie jeszcze bez najemników, oddziałów specjalnych, relikwi, martwiaków, demonów i żywiołaków. Wszystko inne już jest. Macie więc do dyspozycji 5 frakcji, każda po 9 różnych typów wojsk i bohaterów. Oprócz tego czary, przedmioty magiczne, smoki oraz Efekty modyfikujące walkę. Instrukcję starałem napisać się jak najlepiej potrafię.

Uwaga!! Uprzedzam że jest to wersja 2.0, która znacznie różni się od pierwotnej, szczególnie w kwestii statystyk oddziałów oraz bohaterów i ich specjalnych umiejętności. W związku, z czym mogą wystąpić problem złego zbalansowania jednostek. Ponieważ sam nie mam, z kim pograć i ocenić jak to wypadło, to liczę na Was w kwestii komentarzy. Wszelkie wytykania błędów, nielogiczności, braków, niezrozumiałych fragmentów itd. mile widziana. Jeśli możecie polecić grafikę, która lepiej by pasowała do jakiegoś oddziału to dajcie znać. Macie pomysł na kartę lub własny oddział, świetnie, podzielcie się.

Proponowałbym rozegranie kilku bitew na ściśle określonych warunkach:

- po pierwsze samymi oddziałami bez całej reszty, aby zobaczyć jak sprawdzają się reguły i wypada taktyczna strona gry.

- po drugie dodać Efekty.

- po trzecie dodać całą resztę.

 

Miłego grania, i mam nadzieję że ta wersja gry usatysfakcjonuje największych malkontentów.

Do pobrania:
http://pandhemion.com/downloads.php?cat_id=11

OdpowiedziŁadnie wybrane grafiki.

Ładnie wybrane grafiki. Chociaż czasami nie pasują do postaci na karcie. Szczególnie nie podoba mi się niezgodność w wyglądzie ras a obrazkiem na karcie. Ale rozumiem, że nie było innych.

Zalatuje Magic'iem, nie mówię że to źle.

Osobiście nie podoba mi się nazwa Młociarze, nazwałbym ich Młotownicy lub Młotowcy. Chodzi mi o wymowę.

[edit] Zaznaczył byś wyraźnie, że to gra karciana. Ściągając plik myślałem, że będe przesuwał figurkami po stole = ; - ].
[edit2] Na niektórych stronach w prawym dolnym rogu jest logo po Nitro pdf Professional, które obcina karte.

[edit3] Instrukcja jest kiepska, to jeden duży blok tekstu. Bez rozdziałów, nagłówków. Tekst nie jest podzielony na mniejsze bloki opatrzone nagłówkami. Zamiast tego czytamy długi kawałek tekstu z którego ciężko wyobrazić sobie przebieg gry, zwłaszcza że nie ma żadnych przykładów.

Powinieneś podać przykładową wartość punktową armii. Skąd mam wiedzieć ile punktów mogę ustalić? Czy 3 punkty starczą? A może 3 miliony?

Na wstępie powinien być opis kart z obrazkami i strzałkami do parametrów - tak jak na ostatniej stronie, karty powinny być małe, tak żeby zmieścił się jeszcze tekst, ale na tyle duże żeby dało się dostrzec wszystkie numerki na karcie.

Talia efektów w dwóch wariantach. Osobiście nie podoba mi się tworzenie kilku wariantów zasad, zanim przedstawi się jakiekolwiek. Czytający zastanawia się,  które zasady wybrać.

Powinieneś napisać że 5 kart ciągnie się z tali efektów.

Nie ma opisanego przygotowania kart przed grą. Domyślam się że oddziały które sobie wybrałem leżą zakryte na stole, a w łapie mam 5 kart z tali efektów?

Co to jest gotowość? Domyślam się że zakryte jednostki wojska na stole zanim się ich nie użyje.

Dlaczego co to jest Morale, jest wyjaśnione na końcu? Jaka jest jego wartość? Morale to raczej prosty mechanizm dlaczego ma być zasadami zaawansowanymi?

[edit4] Ok, chce sobie zagrać. Załóżmy, że tylko wojsko i efekty. Muszę już teraz przeprowadzić selekcję kart, przestudiować karty i poskładać z nich talię, którą dopiero będe drukował. Nie ma żadnych gotowców, żeby sobie druknąć i zagrać.

Powinieneś zrobić paczkę startową np. dwie rasy z już wybranymi jednostkami i wspólną talią efetków. Gracze drukują parę stron A4 jak leci bez żadnego wybierania, wycinają i grają. A jeśli się im spodoba to dorzucą sobie więcej kart.

ŁagiDzięki za komentarz. Postaram

Dzięki za komentarz. Postaram się poprawić te błędy które zauważyłeś.  Pomysł ze stworzeniem Talii Początkowej ma ręce i nogi.
Już zacząłem zmieniać Instrukcję, jak ją tylko dokończę to udostępnię jak najszybciej.
Karty z logiem NITRO już poprawiłem. Udostępnie do ściągnięcia razem z nową INSTRUKCJĄ.Poprawiłem INSTRUKCJĘ oraz

Poprawiłem INSTRUKCJĘ oraz niektóre EFEKTY czy WOJSKA. Wszystko to można ściągnąć w jednym pakiecie który się nazywa BATTLEerrata.rar.
KCbattle.exe również został poprawiony.
Mam nadzieję że tym razem będzie to łatwiejsze do ogarnięcia.
pandhemion.com/downloads.phpŚwietna instrukcja! Teraz

Świetna instrukcja!

Teraz zrozumiałem wszystko po pierwszym czytaniu. Wyjaśniałeś co trzeba robić z kartami, dzięki czemu od razu połapałem się jak to ma działać.

W podstawowych zasadach gra się bez efektów? Hmm.. Jak znajde chętnego do gry, to zobacze na czym polega tutaj element niewiadomy/ losowy.

W zasadach zaawansowanych przydałby się jeszcze jeden akapit o Talii Efektów. Nagle pojawia się zdanie że może być jedna talia efektów. O co chodzi? Jaka talia? Powinieneś napisać po koleji, że z kart efektów, układamy talię, wg. jakich zasad itd.. Co prawda mały zgrzyt, ale nie musi go być.

[edit] "Młociarze"? Naprawdę nie podoba ci się Młotownicy? Mógłbyś wymówić na głos Młociarze i Młotownicy ? Które z tych słów wg. ciebie lepiej brzmi ? "Moi Młociarze/ Młotownicy atakują twoich kuszników"

Ok, to twoja gra. Będzie jak chcesz.

[edit] Tło w instrukcji jest bardzo oryginalne. Szkoda tylko że na jego wydrukowanie trzeba zużyć tusz.

ŁagiCześć. Cieszę się bardzo że

Cześć. Cieszę się bardzo że nowa instrukcja się podoba. Niestety i tak nie ustrzegłem się paru niedopowiedzeń. Jak sam zauważyłeś nie wspomniałem zbyt konkretnie o Talii Efektów, a można było zrobić osobny podpunkt. To samo tyczy się czarów oraz pojedynków ze smokami. Niestety brakło mi czasu ale postaram się to nadrobić w następnym tygodniu.
Co się tyczy Młociaży to trzymam się oryginalnej nazwy która przewinęła się przez podręcznik Kryształów. Inna rzecz że mnie osobiście ta nazwa bardziej pasuje. Jak widać, co kto woli :).
Tło jest fajne, ale może rzeczywiście zrobię wersję bez niego. W każdym razie nad tym pomyślę. Dziękuję bardzo za komentarz.