wieza.org | Bagno | Baza gier | Planeta blogów | Muzyka | Autorskie | Studnia | Czat
Zaloguj się | Zarejestruj się

Akademia - zarys pomysłu

wiadroawatar
Zgrzyt drewna ocierającego się o drewno. Cienie przesuwają się po trawie w miarę jak gigantyczny budynek obraca się, trzęsąc wieżyczkami, sypiąc żelazne trociny z niedopasowanych kół zębatych. Do wrót prowadzi wydeptana ścieżka. Ktoś siedzi przed drzwiami - stary dziad w czerwono-żółtych, poszarpanych szatach, trzyma w rękach wielką księgę, która najwyraźniej wiele już przeszła i teraz ma wielką ochotę zamknąć się na wieki, w czym przeszkadza brudna wciśnięta między okładki ręka.
Akademya - głosi wielki napis nad okutymi wrotami, ktoś przekreślił ygrek pionową kreską i namalował powyżej kropkę. Akademia zatem.

Nadeszła dwunasta edycja Nibykonkursu, hasła to  Akademicki, Konkwista, Babylon 5. Postanowiłem wziąć udział. Naprawdę. Na Wiadrze będę zamieszczał krótkie fragmenty, pomysły, spoilery. Usiądźcie zatem wygodnie, załóżcie okulary, przystawcie do oka monokl albo użyjcie zdolności "naturalnie dobry wzrok", aby zanurzyć się w szalone wnętrze Akademii, uczelni sławnej na całym świecie i w kilkunastu innych.

- Dzieńdobry - wysoka postać w pstrokatych szatach i źle dopasowanej zbroi pochyliła się nad drzemiącym dziadkiem. Stary człowiek łypnął oczami i udał, że nadal śpi. - Dzieńdobry - powtórzył przybysz podkręcając wąsa i poprawiając biały kołnierz. - Hernando Kortez, jestem umówiony na rozmowy na godzinę dwunastą w sali konferencyjnej B.
Dziadek westchnął i zrzucił książkę na ziemię.
- Panie, za mną pan idzie - szarpnął konkwistadora za rękaw i pociągnął wąskim korytarzem obok wrót w głąb uczelni.
Kiedy się oddalili, stara księga ostrożnie zamknęła okładki i odetchnęła z ulgą.

Fajnie byłoby okrasić podręcznik ilustracjami, ale ze względu na moje nędzne umiejętności wersja na Nibykonkurs będzie bezilustracyjna zapewne. Chyba że komuś się zachce pomóc, marzy mi się rysunek Akademii w stylu okładki z "Ruchomy zamek Haouru".
Zamierzam nawiazać do wszystkich trzech haseł, ale do konkwisty i Babylon 5 tylko w ograniczonym zakresie.
Tyle na razie, więcej już niedługo...

Aktualizacja: gra jest już gotowa, odnośniki na stronie Nieboraków.