wieza.org | Bagno | Baza gier | Planeta blogów | Muzyka | Autorskie | Studnia | Czat
Zaloguj się | Zarejestruj się

Lewiatan: Spluwy

wiadroawatar

Jako że w tygodniu jest nie wiele czasu by pisać i myśleć nad czyms poważnym postanowiłem produkować w między czasie teksty średnio ważne ale w przyszłości z pewnością potrzebne... 

VHI: GJP Model 1

Opis: VHI GJP Model 1 to pistolet maszynowy strzelający bardzo nietypową amunicją. Zamiast zwykłych naboi używa się małych rakiet kaliber 14mm. Po naciśnięciu spustu następuje elektryczny zapłon rakiety, ta zaczyna przyśpieszać i obracać się co stabilizuje ją w locie. Prędkość początkowa pocisku jest niska, ale pocisk przyśpiesza na dystansie aż 10 metrów osiągając prędkość naddźwiękową. Brak wysokiego ciśnienia w lufie sprawia że broń jest lekka, nie nagrzewa się szybko, robi mało hałasu oraz w zasadzie nie posiada odrzutu. GJP Model 1 ma jednak kilka gigantycznych wad które w warunkach walki mogą kosztować życie. Wynikają one bezpośrednio z koncepcji broni; w sytuacji gdy rakieta nie nabrała jeszcze prędkości broń jest mało groźna, co więcej od momentu naciśnięcia spustu do opuszczenia rakiety przez lufę mija pewien czas – utrudnia to celowanie z daleka. Na tym tle mały magazynek oraz inne bardziej typowe wady to jedynie szczegół. 

VHI: SG 7 „CityKiller”

Opis: Strzelba powtarzalna ładowana pradawną amunicją kaliber .12 zbudowana w układzie bezkolbowym. Dzięki temu broń jest krótka, zwarta i dużo łatwiejsza do użycia niż tradycyjne „pompki” co ma znaczenie zwłaszcza w walce na bliskie odległości. Inżynierowie z VHI zainteresowali się na dodatek takimi ergonomicznymi szczegółami jak antypoślizgowy chwyt pistoletowy, możliwość korzystania z broni przez leworęcznych strzelców a nawet fluorescencyjnymi przyrządami celowniczymi mającymi pomagać przy celowaniu w ciemności. Pudełkowy magazynek mieści 10 naboi. Dobra siła ognia, niezłe wyważenie i znakomita poręczność sprawia że jest to wyjątkowo popularna broń wśród większości CorpForce. Jak głosi hasło reklamowe: „Po co ci dłuższa strzelba? Wybierz CityKillera!”

Pain Indicator

Opis: Cyberbroń domowej roboty. Pain Indicator to krótko mówiąc broń indukcyjna zaprojektowana tak by generować w uruchomionych urządzeniach cybernetycznych podłączonych do ludzi zaburzenia przesyłana na nerwy czuciowe. W efekcie powstał dość skuteczny paralizator o zasięgu bez porównania większym niż dowolny taser – niestety nie potrafiący ogłuszyć nawet myszy o ile nie jest aktualnie podłączona elektrodami do jakiegoś cyberurządzenia.  

A bo tylko broń ręczna ma tu być? ;)

BW: BR32 „Wandal”

Opis: Ma raptem nieco ponad metr długości, korpus wykonany z tworzyw sztucznych chroniący przed warunkami atmosferycznymi oraz sześć nóg mogących w razie konieczności wysuwać się teleskopowo zwiększając swoją długość. Oto niewielki, samobieżny, automatyczny moździerz R32 „Wandal”: maszyna potrafiąca wejść na każde gruzowisko i poruszać się na płaskim terenie szybciej niż dowolna drużyna moździerzowa. Oczywiście konstrukcja ma swoje wady: przenosi bardzo nie wiele amunicji, jest uzbrojona jedynie w moździerz nie wiele się różniący od tych używanych przez piechotę. Wynika to z samej koncepcji: BlueWorld chciał zbudować robota mogącego pomóc walczyć w terenie zurbanizowanym, a więc małego i sprawnego – a to limituje maksymalną masę pojazdu. 
Używany na poziomie plutonu – siła ognia i zasięg Wandala jest po prostu zbyt niski dla większych oddziałów.